Yazılar

alarm izleme sitemi

Alarm İzleme Sistemi Nedir ve Neden Önemlidir?

Alarm İzleme Sistemi Nedir?

Alarm izleme sistemi, ev ve iş yerlerinde yerleştirilen alarm sistemlerinden gelen sinyallerin 7/24 yani 365 gün alanında uzman personeller tarafından izlendiği ve güvenliği tehlikeye düşürecek bir durumun yaşanması durumunda kısa sürede güvenliğin sağlanması için hareket imkanı sağlayan güvenlik sistemleridir.
Mekanlara yerleştirilen Güvenlik Alarm Sistemlerinden gelen sinyallerin içeriğine göre sistem yetkilisi gerekli birimlere güvenlik ihlalini bildirir böylece kısa süre içerisinde ihtiyaç duyulan kolluk kuvvetleri adresi ulaşarak hızlı bir şekilde müdahale edebilir.
Alarm izleme merkezleri İçişleri Bakanlığından gerekli olan izinlerin alınması ile faaliyet gösterir ve yetkili birimler tarafından düzenli kontrollere tabidir.

Neden Önemlidir?
Ev, işyeri, depo, fabrika, tesis vs. gibi pek çok mekana kullanılabilen alarm izleme sistemleri güvenliği tehlikeye düşüren pek çok duruma karşı zamanında hızlı bir çözüm sağlamak için kullanılmaktadır. İzmir’de faaliyet gösteren Atlantis Özel Güvenlik Hizmetleri hırsız, yangın, gaz kaçağı, su baskını, tıbbi ve panik alarm sistemleri ile ev, işyeri, depo, fabrika, tesis vs. gibi pek çok mekanda güvenliği tehlikeye düşüren durumlarda hızlı çözüm üretmektedir. 7/24 uzman ekip tarafından izlenen güvenlik sinyalleri olası bir durumda ilgili kolluk birimlerine bildirilir ve hemen müdahale edilir.

Hırsız alarm sistemi, yangın alarm sistemi, gaz kaçağı alarm sistemi, su baskını alarm sistemi gibi maddi ve manevi açıdan zarara sebebiyet verecek güvenlik ihlalleri için özel olarak geliştirilmiştir. Hızlı müdahaleyi hedefleyen alarm güvenlik sistemleri aynı şekilde tıbbi alarm sistemleri ile de olası bir sağlık sorununda sağlık ekiplerine hızla ulaşmayı hedeflemektedir.
Alarm Güvenlik Merkezi ve Alarm Güvenlik Sistemleri hakkında daha detaylı bilgiyi http://atlantisozelguvenlik.com/iletisim/ adresinden bize ulaşarak edinebilrisiniz.

fiziki güvenlik nedir

Özel Güvenlikte Fiziki Güvenliğin Önemi Nedir?

Özel güvenlik hizmetleri günümüzde pek çok kurum ve kuruluşun firma, çalışan güvenliğini sağlamak için tercih ettiği hizmetlerden birisidir. Teknolojik gelişmelerle desteklenen özel güvenlik hizmetleri firma, plaza, alışveriş merkezi, fabrika, site bina güvenliği fiziksel güvenlik hizmetleriyle de desteklenerek daha verimli ve etkili bir yapıya kavuşturulmaktadır.

Fiziki güvenlik nedir?

Fiziki Güvenlik, fabrika ve tesis güvenliğinden site bina güvenliğine, stadyum güvenliğinden konser, konferans, festival gibi organizasyon güvenliğine, alışveriş merkezlerinin güvenliğinden diğer güvenlik hizmetlerine kadar geniş bir alanda kullanılan özel güvenlik hizmetleri arasında yer almaktadır.
Fiziki güvenlik hizmetleri, alanında uzman, tecrübeli ve görevinin gerekliliklerini bünyesinde bulunduran özel güvenlik personelleri tarafından teknolojik güvenlik sistemleri ile desteklenerek verilmektedir.

Fiziki güvenlik hizmetlerinin kullanım alanları nelerdir?

Fiziki güvenlik hizmetleri, 5188 sayılı yasa kapsamında çalışma izni olan ve fiziki güvenlik görevlisi yeterliliklerini bünyesinde taşıyan özel güvenlik personellerinin üst düzey güvenlik önlemleri almak ve var olan olası tehditlere karşı gerekli önlemlerin alınması şeklinde tanımlanmıştır. Bu tanımla bağlantılı olarak olası tehditlerin ortaya çıkabileceği, insan güvenliğinin riskli olduğu durumlarda ve alanlarda, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde elektronik güvenlik hizmetleriyle birleştirilerek fiziki güvenlik hizmetleri uygulanır.