Yazılar

alarm izleme sitemi

Alarm İzleme Sistemi Nedir ve Neden Önemlidir?

Alarm İzleme Sistemi Nedir?

Alarm izleme sistemi, ev ve iş yerlerinde yerleştirilen alarm sistemlerinden gelen sinyallerin 7/24 yani 365 gün alanında uzman personeller tarafından izlendiği ve güvenliği tehlikeye düşürecek bir durumun yaşanması durumunda kısa sürede güvenliğin sağlanması için hareket imkanı sağlayan güvenlik sistemleridir.
Mekanlara yerleştirilen Güvenlik Alarm Sistemlerinden gelen sinyallerin içeriğine göre sistem yetkilisi gerekli birimlere güvenlik ihlalini bildirir böylece kısa süre içerisinde ihtiyaç duyulan kolluk kuvvetleri adresi ulaşarak hızlı bir şekilde müdahale edebilir.
Alarm izleme merkezleri İçişleri Bakanlığından gerekli olan izinlerin alınması ile faaliyet gösterir ve yetkili birimler tarafından düzenli kontrollere tabidir.

Neden Önemlidir?
Ev, işyeri, depo, fabrika, tesis vs. gibi pek çok mekana kullanılabilen alarm izleme sistemleri güvenliği tehlikeye düşüren pek çok duruma karşı zamanında hızlı bir çözüm sağlamak için kullanılmaktadır. İzmir’de faaliyet gösteren Atlantis Özel Güvenlik Hizmetleri hırsız, yangın, gaz kaçağı, su baskını, tıbbi ve panik alarm sistemleri ile ev, işyeri, depo, fabrika, tesis vs. gibi pek çok mekanda güvenliği tehlikeye düşüren durumlarda hızlı çözüm üretmektedir. 7/24 uzman ekip tarafından izlenen güvenlik sinyalleri olası bir durumda ilgili kolluk birimlerine bildirilir ve hemen müdahale edilir.

Hırsız alarm sistemi, yangın alarm sistemi, gaz kaçağı alarm sistemi, su baskını alarm sistemi gibi maddi ve manevi açıdan zarara sebebiyet verecek güvenlik ihlalleri için özel olarak geliştirilmiştir. Hızlı müdahaleyi hedefleyen alarm güvenlik sistemleri aynı şekilde tıbbi alarm sistemleri ile de olası bir sağlık sorununda sağlık ekiplerine hızla ulaşmayı hedeflemektedir.
Alarm Güvenlik Merkezi ve Alarm Güvenlik Sistemleri hakkında daha detaylı bilgiyi http://atlantisozelguvenlik.com/iletisim/ adresinden bize ulaşarak edinebilrisiniz.

fiziki güvenlik nedir

Özel Güvenlikte Fiziki Güvenliğin Önemi Nedir?

Özel güvenlik hizmetleri günümüzde pek çok kurum ve kuruluşun firma, çalışan güvenliğini sağlamak için tercih ettiği hizmetlerden birisidir. Teknolojik gelişmelerle desteklenen özel güvenlik hizmetleri firma, plaza, alışveriş merkezi, fabrika, site bina güvenliği fiziksel güvenlik hizmetleriyle de desteklenerek daha verimli ve etkili bir yapıya kavuşturulmaktadır.

Fiziki güvenlik nedir?

Fiziki Güvenlik, fabrika ve tesis güvenliğinden site bina güvenliğine, stadyum güvenliğinden konser, konferans, festival gibi organizasyon güvenliğine, alışveriş merkezlerinin güvenliğinden diğer güvenlik hizmetlerine kadar geniş bir alanda kullanılan özel güvenlik hizmetleri arasında yer almaktadır.
Fiziki güvenlik hizmetleri, alanında uzman, tecrübeli ve görevinin gerekliliklerini bünyesinde bulunduran özel güvenlik personelleri tarafından teknolojik güvenlik sistemleri ile desteklenerek verilmektedir.

Fiziki güvenlik hizmetlerinin kullanım alanları nelerdir?

Fiziki güvenlik hizmetleri, 5188 sayılı yasa kapsamında çalışma izni olan ve fiziki güvenlik görevlisi yeterliliklerini bünyesinde taşıyan özel güvenlik personellerinin üst düzey güvenlik önlemleri almak ve var olan olası tehditlere karşı gerekli önlemlerin alınması şeklinde tanımlanmıştır. Bu tanımla bağlantılı olarak olası tehditlerin ortaya çıkabileceği, insan güvenliğinin riskli olduğu durumlarda ve alanlarda, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde elektronik güvenlik hizmetleriyle birleştirilerek fiziki güvenlik hizmetleri uygulanır.

stadyum güvenliği

Stadyum Güvenliği Hizmeti Nasıl Olmalı?

stadyum güvenliğiStadyum güvenliği ciddi olarak üzerinde durulması ve önemsenmesi gereken önemli bir  konudur. Güvenlik organizasyonunun sağlanacağı yerin büyük ve kalabalık olması güvenlik işlemlerini zorlaştırmaktadır. Stadyumlar binlerce insanı aynı anda bulunabileceği, içerisinde başta football olmak üzere çeşitli etkinliklerin yapıldığı büyük, geniş alanlardır.

Yukarıda sıralanan nedenlerden dolayı stadyum güvenliğini sağlayacak özel güvenlik firmasının alanında tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Çünkü böylesine kalabalık, insanların kontrol edilmesinin zor olduğu ve hareketin yoğun olarak yaşandığı bir alanın özel güvenliğinin sağlanması olağanüstü bir bilgi, beceri ve eğitim gerektirmektedir.

Stadyum özel güvenlik hizmeti, stadyum alanının keşfinin yapılması, giriş ve çıkışların kontrol altına alınması, stadyum içi gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını, insanların oturacağı yerlerin güvenliğinin sağlanması, yabancı ve tehlikeli maddelerin içeriye sokulmasının önlenmesi, maç ya da etkinlik sırasında başlangıçta sağlanan güvenliğin devamının sağlanması gibi güvenlik hizmetlerini kapsamaktadır.

Atlantis Özel Güvenlik, on sekiz yılı aşkın süredir çeşitli alanlara, organizasyonlara, konutlar ve iş yerlerine özel güvenlik hizmeti vermektedir. Stadyum güvenliği de bu özel güvenlik hizmetlerinden birisidir. Alandaki deneyimiyle ve özel olarak kendi bünyesinde yetiştirdiği özel güvenlik personelleriyle stadyum güvenliğini gerekli şekilde yerine getirmektedir.

Atlantis özel güvenlik stadyum güvenliği başta olmak üzere çeşitli organizasyon güvenliklerinde ve verdiği diğer hizmetlerini Atlantis Özel Güvenlik Eğitimi bünyesinde yetiştirdiği güvenlik personelleri ile ortak çalışma geliştirmektedir.

Stadyumda yapılan etkinliğin öncesinden başlayarak etkinlik sırasında ve sonrasında tüm personel ve son teknolojik güvenlik sistemleriyle titiz bir şekilde güvenlik önlemleri alınmaktadır. Atlantis Özel Güvenlik  bugüne kadar verdiği bu hizmeti sağlamaya devam etmektedir.

Stadyum güvenliği ve diğer güvenlik hizmetleri için www.atlantisozelguvenlik.com websitesini ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiziki Güvenlik Hizmetleri

Fiziki Güvenlik Hizmetleri, özel güvenlik hizmetlerinin başında gelmektedir. Başarılı bir fiziki güvenlik için ciddi bir altyapı gerekmektedir. Bu altyapı kapsamında alanında uzman, profesyonel bir ekibin yetiştirilmesi, kullanılması, teknolojik güvenlik hizmetlerinden profesyonel olarak kullanılması vs. gibi uygulamalar hazırlanmalıdır.

Fiziki güvenlik hizmetleri, 5188 sayılı yasa kapsamında çalışma izni olan, alanında tecrübeli, fiziki olarak iş tanımına uygun özel güvenlik personelinin çalışmalarıyla üst düzey güvenlik önlemleri almak, var olan ve olası tehditlere karşı gerekli önlemleri alınması olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle özellikle kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere her alanda kullanılan elektronik güvenlik sistemleri ile birleştirilen fiziki güvenlik sistemleri daha etkili bir yapıya kavuşturulmuştur.

Özel fiziki güvenlik hizmetleri kapsamında öncelikle ihtiyaç belirlenir ve ihtiyaca göre bir tespit analizi yapılır. Yapılan durum tespitinden sonra güvenlik hizmetine ihtiyaç duyan kişiye özel eksiklikler tespit edilir ve özel güvenlik personeli ihtiyacı tamamlanır. Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda kontrol mekanizmaları geliştirilir ve güvenlik çemberi oluşturulur.

Elektronik Güvenlik Hizmetleriyle Birlikte Kusursuz Fiziki Güvenlik Sağlıyoruz.

Fiziki güvenlik hizmetleri, bina, apartman, iş merkezi, resmi kurum ve kuruluş, organizasyonlar, stadyum güvenliği, fabrika ve tesis gibi alanlara istenmeyen ve zararlı kişilerin girmesini, olası tehditlerin giderilemsi için ve çoğunlukla diğer verilen güvenlik hizmetleriyle birleştirilerek verilen güvenlik hizmetleridir.

Atlantis Özel Güvenlik Hizmetleri, fiziki güvenlik konusunda verdiği hizmetlerde kendi bünyesinde uzman eğitimcileriyle yetiştirdiği özel güvenlik personelleri aracılığıyla hizmet vermektedir. Ayrıca alarm izleme merkezi ile, profesyonel güvenlik personelinin verdiği güvenlik hizmetine 7/24 katkı sağlanmaktadır. Alarm izleme merkezi, hem daha iyi ve profesyonel güvenliğin sağlanmasına hem de güvenlik personelinin her daim takip edilmesiyle daha kaliteli bir güvenlik hizmeti sunulmasına katkı sağlamaktadır.

Özel fiziki güvenlik ve diğer güvenlik hizmetleri için www.atlantisozelguvenlik.com adresini ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

stadyum güvenliği hizmetleri

Stadyum Güvenliği Hizmetleri

stadyum güvenliği hizmetleriStadyum güvenliği ciddi olarak üzerinde durulması ve önemsenmesi gereken önemli bir konudur. Güvenlik organizasyonunun sağlanacağı yerin büyük ve kalabalık olması güvenlik işlemlerini zorlaştırmaktadır. Stadyumlar binlerce insanı aynı anda bulunabileceği, içerisinde başta football olmak üzere çeşitli etkinliklerin yapıldığı büyük, geniş alanlardır.
Yukarıda sıralanan nedenlerden dolayı stadyum güvenliğini sağlayacak özel güvenlik firmasının alanında tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Çünkü böylesine kalabalık, insanların kontrol edilmesinin zor olduğu ve hareketin yoğun olarak yaşandığı bir alanın özel güvenliğinin sağlanması olağanüstü bir bilgi, beceri ve eğitim gerektirmektedir.

Stadyum özel güvenlik hizmeti, stadyum alanının keşfinin yapılması, giriş ve çıkışların kontrol altına alınması, stadyum içi gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını, insanların oturacağı yerlerin güvenliğinin sağlanması, yabancı ve tehlikeli maddelerin içeriye sokulmasının önlenmesi, maç ya da etkinlik sırasında başlangıçta sağlanan güvenliğin devamının sağlanması gibi güvenlik hizmetlerini kapsamaktadır.

Stadyum Güvenlik Hizmeti

Stadyum Güvenlik HizmetleriAtlantis Özel Güvenlik, on sekiz yılı aşkın süredir çeşitli alanlara, organizasyonlara, konutlar ve iş yerlerine özel güvenlik hizmeti vermektedir. Stadyum güvenliği de bu özel güvenlik hizmetlerinden birisidir. Alandaki deneyimiyle ve özel olarak kendi bünyesinde yetiştirdiği özel güvenlik personelleriyle stadyum güvenliğini gerekli şekilde yerine getirmektedir.
Atlantis özel güvenlik stadyum güvenliği başta olmak üzere çeşitli organizasyon güvenliklerinde ve verdiği diğer hizmetlerini Atlantis Özel Güvenlik Eğitimi bünyesinde yetiştirdiği güvenlik personelleri ile ortak çalışma geliştirmektedir.

Stadyumda yapılan etkinliğin öncesinden başlayarak etkinlik sırasında ve sonrasında tüm personel ve son teknolojik güvenlik sistemleriyle titiz bir şekilde güvenlik önlemleri alınmaktadır. Atlantis Özel Güvenlik bugüne kadar verdiği bu hizmeti sağlamaya devam etmektedir.
Stadyum güvenliği ve diğer güvenlik hizmetleri için Stadyum Guvenligi Hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.